Přeskočit na hlavní obsah

Nejnovější komentáře na Blogu:

Okurková sezóna

 Tenhle článek tu budu postupně doplňovat o další aktuální fotografie, nehluboké už svým časovým odstupem a tedy nedostatkem sebereflexe k bodovací stupnici.


Budou napříč žánry, tématy, kategoriemi, formáty, barevné i černobílé. Prostě tak jak jde ten prázdninový život s výhledem na dorůstající okurky🙂

Komu to přijde zajímavé, najde tu každý den (až do odvolání či ukamenování) minimálně jednu moji novou, do tohoto článku přidanou fotografii z tohoto podivného léta pravděpodobně zcela necestovatelsky ukotven v rodném městě.

Marketing je to nejdůležitější. A tak jsem analyzoval kdy s tímhle okurkovým projektem začít. Kdy je ta sezóna nejokurkovatější.
A vyšlo mě, že právě tento víkend. Páteční večer s Neúprosným na ČT-2. Sobota s Plíškovou ve finále a k tomu celé odpoledne Tour de France. A pak neděle s opět celým odpolednem z kopce do kopce od příkopu do příkopu na Tour de France, k tomu finále silnějšího pohlaví ve Wimbledonu. No a večer finále fotbalové. Kde jinde než kousek od Wimbledonu s bonusem proti rasismu dnem i nocí bojujících domácích rowdies. Kdo tím vším pohrdne skládá do portmonky očkovací certifikát a vyráží za sluncem do přírody, daleko od internetu, blogů a foto-galerií užívat na plné pecky prázdniny, dovolenou, rozvolnění dokud nám ty zahrádky zase nezavřou.

Fotografie budou označeny jen datem vložení do článku. Kontexty a sdílené nevážně i vážně myšlené nechám na divákovi ke kterému se s radostí přidám.

Průběžné komentáře a vstupy čtenářů samozřejmě tím pádem vítány.  Jako správně kořeněný lák do okurek marketingu navzdory.

Komentáře

 1. Fotografii si prohlédnu večer v monitoru. Ovšem už teď se těším na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 2. Z jídla mi není dobře, tak nevím jestli ho nemám úplně vynechat ((-: (11.7.A) A nad dovolenou jsem také zlomil hůl (11.7.B), ačkoliv jsem se moc těšil na různé mořské potvory, objevujíc a potkávajíc je při svém oblíbeném šnorchlování. Ale třeba je to jenom můj pesimismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rybí pilaf je pro mě jedno z těch několika jídel které dokáží naskočit i v okamžicích, kdy člověk přemýšlí "co zítra k obědu, vlastně ani nemám a nic chuť" a je vyřešeno. Vařím ho ale i tak docela často neboť je to velká bašta za tepla i za studena :-)

   Pilaf je ale i vzpomínkou na cestování. Do míst kam letos určitě nepojedu a kdo ví jestli ještě vůbec někdy...

   Si člověk uvědomí co zbylo z té polistopadové revoluci z myšlenky "a teď konečně můžeme vyrazit kamkoli". A už delší dobu to dusí střídavě lokální válčení a různé ty virusy...

   Vymazat
 3. Konečně jsem si to mohl prohlédnout v počítači. Ta první je dobrá, taková výtvarná. Ta druhá je taková skoro Jokrovská. Ostatní by byla škoda nevidět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak JOKR trvale dělá tomu nádhernému pojmu "pouliční fotograf" skvělou reklamu...zatímco já občas na ulici někoho cvaknu :-)

   Vymazat
 4. Ještě, že tu nabízíte k ochutnání křupavoučké nakládačky a ne nějaké rychlokvašky-láčenky. Máte to pěkné, bavím se :) .... SX

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela se tohle rozběhlo. Tak snad většina lidí nemá pocit, že sem chodí zcela zbytečně a nebo jednou a stačilo :-)

   Vymazat
  2. J, tady u Vás je fajn, že se tu dá vystavené fotografie i kritizovat, aniž by to autor vzápětí slovně otočil proti hodnotiteli nebo mu ojedničkoval fotky třeba. Například hned u té první, je tam jen jeden míč a ne dva, v Anglii se běžně hraje se dvěma :p. SX

   Vymazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=bZQwpwEffhE

   hlavně podle pravidel :-)

   Vymazat
 5. 12.7. mám to stejné, každý den po osmé lehnu s hlavou na polštáři k notbuku, a snažím se dodívat nějaký film. Ale tohle bude asi nějaký sen o zajíčkovi či veverce.
  13.7. jsem byl na borůvkách, a bylo jich tolik, že by to bylo na sbírání hřebenem, jak to dělala moje babička. To jenom když se dívám na koncovku toho nakladače nebo co to je.
  14.7. prší, prší, kocour má taky depresi, ale z hromů blesků

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12.7. To je reklama na plovoucí podlahu :-) A musel jsem ji dost přemlouvat aby nevěšela uši při focení :-)

   13:7 Podle toho co píšeš tak nám tu v marketu půjdou ceny borůvek rapidně dolů. A nebo jsem to blbě pochopil :-)

   14.7 Asi jako moje psice. Tak jak začne hlučet bouřka (což ona ví o dost dříve než já) pakuje se do koupelny a nevyleze než to celé hurum burum přejde. Stresuje ji asi jako toho Tvého kocoura...

   Vymazat
 6. Nejeno, že neumím fotit jako Paklik, ani neumím najít taková trefná slova. Ovšem naštvaný řidič červeného auta, který poslal bubáka na duhé červené auto se mi líbí.
  Ještě poznámku. Narostla mi ramene a chtěl jsem se pokochat, jak jsem v prestižním výběru. Bohužel jsem to nenašel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vybraná kravka napoví :-)

   https://digiarena.zive.cz/fotografie-mesice-kariera#part=1

   Vymazat
  2. Děkuji. Tak jsem se pokochal. Zdá se mi, že tam už toho moc do rezervy nezbyvá.

   Vymazat
 7. Josefe, Ty jsi se rozhodl běžet maraton. Se zájmem budu sledovat...ale až budeš zadýchaný, tak si
  sedni, nejsme už nejmladší.
  Okurková sezóna ha ha tu mám já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna teď vyšla do mediálního étheru zpráva s nadpisem "Mimořádná schůze sněmovny ke covidu musela být přerušena, nepřihlásilo se dost poslanců".

   Tak doufám, že tenhle maraton nedopadne podobně...a že ho bude konec (který zatím nemám naplánovaný ani tušený) důstojný :-)

   A ano, bez lidí co se sem vracejí by mé radosti z takového fotografování na každý den nebylo...

   Vymazat
 8. 15.7. Vida, tolik sebekritiky by od Pavla nikdo nečekal. Svět není až tak zkažený... (((-:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My ho tu všichni známe pod přezdívkou "Fouňa" :-) taková postavička ve světle periferních lamp...

   Vymazat
 9. zřejmě stopa po fy Megas HK :)))), ale Fouňa může být

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Josefe, mě se několikrát nepodařilo včas utéct před touhle (ničemnou) reklamou

   https://www.youtube.com/watch?v=v-ogW5n7iOU&list=PLUDPqWmX7gIcXdQ2PwBp09JEhtxQ85NfM

   no a před tímhle vlnitým plotem, při pohledu na ten nápis jsem si na ní vzpomenul :-))

   Jestli mě tam někdo viděl jak se směju ....jsem za mega.... :-)

   Vymazat
 10. 16.7. ... "čichám, čichám dobrotu nějakou". Ta je boží :-). SX

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No je to jiné než bývalo :-)

   Teď kočka přinese myši dobroty a než se myš probere z toho šoku tak si zatím kočka jde pronajmout

   o kousek dál koloběžku

   https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/kolobezky-zaplavily-hradec-zameri-se-na-ne-i-straznici-20210715.html

   Pak asi odjíždí s prázdnou síťovkou :-)

   Vymazat
 11. Na týden se odmlčím, protože jdu tradičně na pěší pouť. Jsem zvědav, co tu na mě vybafne až se vrátím.
  Ta příšera ze záhrobí asi viděsila majitele nákupu. Připomnělo mi to výrok mého dědy: "Tuhle potkat v noci v parku, tak před ní položím peněženku a uteču."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to abych se vyfotil a až přijdeš vybafnul :-)) No a užij si to putování :-)

   Vymazat
 12. Že se mu s tím kvůli té siťovce chtělo malovat. Život tropí hlouposti a to je dobře. Vím, že se to nemá, zkusím někde u vhodné zdi odložit respirátor, jen tak pro inspiraci.

  To je trabant kabriolet, tam by snad měl mít helmu, Klaus si zase koleduje. Myslím, že by EU měla patřičně reagovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Josefe, kdysi dávno jsme kroutili krkem za každým mercedesem, za každým bavorákem co tu za tím OST plotem projížděl. Pak k tomu ještě někdo vymyslel minisukně.
   Dnes už si krky šetříme. Tedy myslím od těch mercedesů a bavoráků. Je jich všude jako málem škodovek bývalo.
   Ale když teď člověk v tom běžném provozu uvidí takovou 613 nebo takového NDR reprezentanta, tak si krk nešetří. To ta prostitutka nostalgie s proradným šklebem dokáže rozhýbat každý krční obratel🙂

   Navíc Vašek si tu spotřebu na 100 kilometrů dokáže vychutnat aniž zanechá uhlíkovou stopu🙂

   Vymazat
 13. 18.7. Chlapeček hledá, všude a ze všech stran ... a nakonec našel! ... dudlík / a nebo hračka u Mc Donalda! Krásná scénka, připomněla Deník malého poseroutky :-). SX

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pak vyšla z obchodu poseroutkova maminka která jeho počínání viděla od pokladny. A synátorovi se dostalo náležitého vyučování o hygieně způsobem nejen verbálním. To neverbální bylo takovou vzpomínkou na doby kdy to ještě bývalo normální (a efektivní) a dnešní progresivisté nad ním ohrnují nos...a lidskoprávní organisátoři jim přizvukují hloupě se v prsa bijíce....

   Vymazat
 14. 17.7. spíš než kontext vidím ty auta. To moje asi odešlo do věčných lovišť, pravděpodobně svévolně a předčasně přeskočil rozvodový řemen...
  18.7. milá člověčina. Ach co jsem si užil s dětmi, teď jsou fuč, vnoučata v nedohlednu (ne že bych úplně toužil)..
  Jsme se ten den nemohli dostat z Polska, nejprve zabržona cesta k broumovskému přechodu, a tak nakonec přes Klodsko... a u Sczytne nějaká havárka, otáčeli jsme to, objížděli... šílené teď to cestování

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle borců zelené EU brzo budou jen auta bez řemenů, bez uhlíkové stopy a dle Ostravského primátora (úžasně prezentovaný sarkasmus) místo těžení uhlí tam budou těžit data. Tím chci říci, že Tvoje auto stejně jako moje to má z hlediska zelených mozků (co asi žijí v nějaké bublině) za sebou...

   Cestování? V HK už realizují ty (velmi halasně presentované) chytré křižovatky. Celé město bude z chytré křižovatky k další chytré křižovatce. I kruhové objezdy budou SMART. Určitě si přijedete chytře zajezdit :-))

   Vymazat
 15. 20.7. jsem chvíli přemýšlel nad nápisem u pečiva, než jsem zjistil co je to vpravo dole.. a obrázek dostal úplně jiný spád, příběh a otázku (((-: "kuš, na klobásu musíš jinam"

  21.7. tak těchto vymožeností velkoměst jsme ušetřeni, nám tu stačí jen túristi z brna prahy, kteří si přijeli relaxovat do rychleb na elektrokolech. Ale všiml jsem si už pár nápisů na lesních cyklostezkách "elektrokola zde nejsou vítána", takže nezbyde nic jiného než ty vymoženosti asi... odhodit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20.7.....otázka zněla "a nepečete náhodou ten úžasný chleba se škvarkama?" :-))))

   21.7 Tahle vymoženost názorově rozdělila hradecké občany na mnoho segmentů. Doufám, že se názory budou dál tříbit nenásilnou formou. V tomto případě se žádná okurková sezóna v HK nekoná.

   Jen mě napadlo, jestli takhle v zimně vtrhnou do města malé osobní sněžné skútry :-)

   Vymazat
 16. 20.7. my měli labradora, když něco provedl, dal jsem mu čuchnout chleba s varováním "budeš to mít k večeři"
  to byl pohled k nezaplacení :)))

  21.7. U nás v Praze se už hodně šíří varianta elektrická, z té mám opravdu strach, aby mě nakonec neporazila.

  22.7. Tak fotografie pobavila, ale jinak je to fakt k pláči :(((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. k 20.7. včera psici nějaký pikolík odmítl pustit na téměř prázdnou zahrádku. Bude si ho pamatovat :-)

   k 21.7. Dnes ráno tady v parku svištěl borec na té červené (každá firma co to pronajímá má jinou barvu). Na uších sluchátka, řídil koloběžku jednou rukou. Ve druhé držel jakýsi ovladač kterým ovládal dron letící kousek nad jeho hlavou. U nás h HK jsme prostě v předu :-))) neviděl jsem ale do zatáčky....

   k 22.7 To je geometrická abstrakce která mě napadla....při návštěvě GA předchozího dopoledne

   Slávek, Subal, Honzj, Sluník, Bartis...film pro pamětníky. Už schází jen ty nedělní zdravice....
   K tomu se vracející matty matis. Možná přijde i Fialový poustevník.
   Nad vší tou marností bdí s rákoskou novodobí moderátoři Fóuňa a Kenaf.
   Panu řediteli k radosti se konečně kruh uzavřel...
   K pláči? K smíchu?...

   Vymazat
 17. 23.7.
  je lepší duch bez těla, nebo tělo bez duše, řečnická otázka

  24.7.
  Já to kdysi taky zasadil, rozrostlo se to všude, sklizeň na trakař, týden vařil kompoty,
  sousedům chutnaly.
  Už nikdy.
  /jeli to dýně/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Josefe, tenhle Tvůj komentář jsem prvně četl v autě, v mobilním telefonu cestou s manželkou městem. Neměl jsem ani brýle na čtení. A tak místo "dýně" četl jsem "tchyně". S ohledem na důvěryhodnost komentujícího jsem ten komentář bez dalšího pustil na svět :-)

   Až doma (cestou mě to vrtalo hlavou a manželčiny k tomu poznámky také) jsem v klidu zjistil jak se věci mají. A později po ověření z toho vyplavala cuketa. Tedy tchyně (nebo spíš ten zahradník) jsou z toho venku :-))

   Vymazat
 18. Tak jenom namátkově.
  Na chleba jsem okamžitě dostal chuť
  Utopenou koloběžku nechci, ale sobecky jí ten osud přeji. Aspoň mě nebude předjíždět a tím pádem ani lekat na chodníku.
  Jednou pojedu do Austrálie a taky si vyfotím pštrosa.
  Klaus má střechu nad hlavou a chudák socka musí moknout.
  Ti nahoře si žijí.
  A na žebřík každý nedosáhne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti nahoře si za sebou vždycky vytáhnou žebřík aby se k nim určitě nikdo nedostal :-)

   Vymazat
 19. 21.7. A to si představte, až se tu budou mladí přemísťovat pomocí vznášedel, tak jako v Návratu do budoucnosti II, kde všude se to bude povalovat :D

  22.7. Jedna pěknější než druhá, v tom žebříčku, samé sluníčkové :)

  25.7. Křeslo pro hosta, hosty, které zůstalo neobsazené. /SX/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. k 22:7: A nad všemi sluníčky zatloukají hřebíky do rakve Huggo ničemnosti...jsem si říkal že hlouposti sluči už ani nejde z předchozího dne překonat....

   Vymazat
  2. Huggo, Kenaf, sluník ... mě nejvíc fascinuje, jak to ta subal peče s hulváty a že jí není stydno. Asi jí ta její sluníčková DA za pozbytí charakteru stojí. SX

   Vymazat
  3. Doplním: "se šmejdy a hulváty ... " /to 'šmejdy' je tam důležitý/ ... SX

   Vymazat
  4. Přišel jsem domů, dal šelmě najíst a uložil koloběžku na balkón do nabíječky...a prolistoval kulturní dění. A že kouknu na DA. A co nevidím. Tedy co vidím a přitom se cpu čokoládovým pudinkem (ještě se tak zakuckat).
   V TOPu dvě položky obsazené a stejným autorem. Víc nic. To asi aby ta situace více vynikla. Je to totiž jistě odměna (není to snadné takhle zcela nahoře, na špici obsadit dvě místa vele sebe) za dlouhodobou autorovu trpělivost, dodržování pravidel, korektní aktivity pod fotografiemi kolegů, slušnost, pokora a samozřejmě odbornost. Je třeba mu pogratulovat. Kenafovi, produktu té nové galerijní kultury. Pryč se závistí: přej bude Ti přáno, dej bude Ti dáno. Když budou všichni takový jako on, bude za chvilku TOP plný Sluníků, Huggů a nakonec proč by ne i Funionů. Autor dnes dvojnásobně v TOPU může teď sloužit jako motivace, příklad, světlo na cestu. Jeho noha se stala lampou.

   Myslím, že právě teď je na místě vyzdvihnout před časem uskutečněné rázné kroky k oživení a kultivaci galerie kterou provedli ruku v ruce, tužku v tužce odborníci Lutonský, Vrba, Hudeček...vizionářské počiny že i hoši z Rychlých Šípů a od Bobří řeky blednou🙂

   Pamatuji si třeba jak se razantně vypořádali s asi posledním moderátorem který ještě kladl novotám odpor a dost aktivně se do nich nezapojil. O tom jak zatočili s hejtry a hulváty ani netřeba mluvit. Ale také nezapomínat.

   Výsledek je evidentní, koš plný exotického ovoce. Dnes třeba zrovna ten TOP a v něm jeden z představitelů nové doby na DA jako kůl v plotě.

   Nemohu, ale kdybych mohl, vložil bych teď na DA fotografii kočičky s růžovou slavnostní mašlí jako výraz poděkování za to pílí prosycené směřování zmíněného managementu...mezi bloudícími zombie, v sále kterému v pospolitosti vysáli duši.

   Není třeba říkat "budé líp". Na DA se to stalo skutečností...🙂

   ...a je potřeba v tom směru nalít čistého vína i těm dlouhodobým účastníků co jejich rozlišovací schopnosti už dávno klesly k nule a košilka je bližší než kabát. Kdo by se teď netěšil na další vydání eseje "Fotografie měsíce" byl by škarohlíd🙂

   Vymazat
 20. Prostě Tvůj pes je unikát, kterého se vyplatí navštívit.
  Než dát do huby tohle, raději si nasadím roušku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta poživačná tlama v akci zcela vlevo se prostě nedala minout...to se nedalo necvaknout :-)

   Vymazat
 21. 26.7. jsem to chytnul v Kolíně, proudy vody že nebylo vidět na dvacet metrů. Naštěstí tou dobou jsem zrovna dělal svůj každodenní kilometr plavání v tamním krytém akvaparku, takže jsem nezmoknul (((-:

  24.7. jsem vzpomněl, když jsem naposledy pěstoval dýni u Evy na zahradě. Byla velice bujná (dýně) a přelezla hlavním šlahounem přes plot k sousedům na tenisové kurty, tam se uvelebila jako divák mezi kurty, sledovala zpocené tenisové pepíky, poslouchala bedlivě všechny ty jejich sprosté výrazy a usoudila, že by bylo příjemné na kurtu přivést na svět svoje tři děti. A když byly děti velké, Eva, která si nechtěla špinit ruce (od čeho mne také má, že ano) :-) mne poslala na návštěvu k tenistům, abych přinesl ty tři (naše) dýně. Ale do cesty se mi postavila statná tenistka, která držela raketu způsobem který mne nenechal na pochybách o tom, že k tenisu přešla od baseballu. "Dýně jsou naše, protože vyrostly na kurtu, strpěli jsme jí tady ač jsme jí mohli ufiknout" naznačovala raketou ten násilný akt. Špitnul jsem, že to byla dýně z mého semínka, a rostlinku vyrůstající z našeho kompostu jsem já poctivě zaléval. Tenistka naznačila smeč, a tak jsem uskočil a spěšně navrhnul bratrské rozdělení úrody. Chvilku jsme si ještě měřili ramena, ale nakonec došlo k dohodě o rozdělení úrody 1 velká dýně ku 2 menším. Eva se sice tvářila, jsem slaboch a že ona by se bila, ale nakonec se s výsledkem spokojila.

  PS.: Dýně byla obřadně uložena v kuchyni, kde později shnila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. k 24.7. To mě přijde jako paralelní příběh k Slavnostem Sněženek :-) Přemýšlím nad obsazením rolí :-))

   Vymazat
 22. Snad se někdo neurazí.
  28.7. Ta mi přijde taková Pajvajovská.
  29.7. Tahle je Paklikovská. To mi nikdo nerozmluví.
  30.7. To je jednoznačně Jeřábkovská a patří na zeď.
  Jinak přeji lepší víkend, než budu mít já. Ráno jsem cestou kolmo do práce narazil do černé kočky. Snad to nebude mít vážné následky, ale rána to byla pořádná. Teda né od tý kočky, ale od asfaltové vozovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S těma přirovnáníma k umělcům neprovokuj nebo půjdu na nádraží a vložím sem nějakou lampu :-)

   Co se koček a podobných duchařských přirovnání týká: Tento týden si mě jeden kolemjdoucí stěžoval, že po nějakých nočních vidinách volal večer nějaké věštkyni či kartářce. A než si to vyjasnili stálo ho to 1600 Kč...skutečnou hodnotu si Ty jako pilný čtenář Bible dovedeš představit :-)

   No a kočky jsou velkým tématem na DA. Tedy hlavně to pod nimi. Dokonce v TOPU..:-)

   Vymazat
  2. Přestože mi katolíci nevěříme na pověry, tahle černá kočka mi smůlu přinesla.

   Vymazat
 23. 27.7.
  Věř tomu, že by psice těch 100 000 + veterinu k tomu vyměnila za hamburger,
  kterým Vlk tak pohrdl.
  28.7.
  Každej normální by ten kus hlavy fiknul, ale kdepak fotograf provokatér
  29.7.
  Provazochodec, když jsem byl mladší trénoval jsem to cestou z hospody
  30.7.
  tady nevím co bych k tomu napsal, ne že by se na to příjemně nekoukalo,
  je to apokryf!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Josefe, ten neuříznutý je určitě z Rychnova nad Kněžnou :-)
   Tady v HK totiž když jede někdo autem a má klobouk na hlavě nebo vystupuje z auta a má klobouk na hlavě je určitě z toho Rychnova.

   K tomu tu ještě často komentujeme umění řídit auta z Pardubickou poznávací značkou :-))

   Vymazat
 24. Koukám, že psice si vyrazila na nákup a koberec si nechala dovézt domů.
  Zatímco se věnovala vbírání koberce, tak jsi nezahálel a fotil jako blázen. Vidím spoustu nevšedních pohledů na všední věci, ale nejvíc mě upoutala kupodivu nádražní lampa.
  K tomu srovnávání můžu povědět jen to, že mi to naskakuje samo. Ovšem, jestli Ti to vadí, tak toho nechám, aspoń mi nebudeš muset ukazovat, jak se má fotit na nádraží.
  Včerejší ranní příhoda má dluhotrvající dozvuk. Po té, co jsem odpracoval šichtu, zašel jsem si pro jistotu na pohotovost a mám prý zlomenou ruku. Tak mám aspoň čas zpracovat fotky z dovolené.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těšil jsem se až bude jeden pošmourný den. A to dnes vyšlo :-) No a tak jsem zašel pro tu lampu a na nádraží (ta fotka zahrádky kde si můžeš dát kávu...ta je přímo tady před nádražím). Ty lampy, tenhle typ mám rád a považuji je za fotogenické. A jsem rád že je fotíš tak řečeno systematicky. A doufám, že s tím nepřestaneš :-)

   No s tou rukou je mě to líto. Tak doufám, že srůstání půjde rychle a zůstane to bez následků. Abys pak na tuhle příhodu rychle a trvale zapomenul.

   Co se zpracování fotografií týká: Dnes na DA ukázal kenaf jak se z normální fotografie divokým kroucením za čudlíky v editoru udělá plesnivá podložka do skleníku. To prosím, to není ta správná cesta...ani do skleníku :-))

   Vymazat
  2. Myslím si, že jeden, který se taky jmenuje Josef, předvedl názorně kam ta cesta vede.

   Vymazat
 25. tak na konci pěkný sprint, to já už nezvládnu :(((

  koberec : 11. patro bez výtahu hrůza, tedy ne fotografie

  stojany na kola : není pravdou, že zloděj zmizel beze stop, jak psali na Novinkách
  jinak by mě ta fotografie nebavila.

  nepovolené sledování nepovolené akce? může být, máme na to věk

  konývka : dnes jsem ředil hnojivo na muškáty. 1/2 víčka na 10 litrů. Ať se jdou vycpat, já mám jen
  1,5 litrovou petku.

  kola : jsou na světě, pak se podívám do novinek jestli to není ten hoax nebo co.

  stožár: mám známou co leze po komínech, divná záliba, ta by Ti ruce utrhla

  Káva : no ti dopadli, ale zpráva pro exekutora, kde nic není, ani čert nebere /nebo jak to je?/

  Jídlo : to jsi si zase zavařil :))))

  Paní s deštníkem : má odvahu, ta spadlá cedule nevěstí nic dobrého.

  Psice to má na háku, ten obrat jsem pochytil od vnoučat,
  asi sní o dalším projektu, kterým ji i nás překvapíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Josefe, tak něco k tomu novému projektu...který si tu naznačil (ono se to už tak nějak šíří pod hladinou...bez mého přičinění):
   Tady když se podíváš na fotografii s datem 27.7.2021 tak tu jsem nenápadně (aby z toho nebyl skandál) vložil k druhému výročí data kdy se semnou rozloučil na doživotí pan Řídící DA.
   No a tak mě napadl přitom ten nový projekt. Totiž že začnu psát desetidílné dějiny Galerie DA (dokud nezačnu zapomínat). Co rok to díl. Je to na dobré cestě. Možná tím paní Šmuclerová jednou nahradí vydávání "Fotografie měsíce" :-)

   Vymazat
  2. Tos mi připomněl, už si pamatuji jen ty v historii hluboko zasunuté věci.

   Přišly k nám do redakce dvě holky ze školy Augustová a Šmuclerka.
   Tak jednou za měsíc jsme vyjížděli po republice, točit publicistiku pro mládež.
   Někdy se stalo, že jsme to při "večeři" trochu přehnali. Marcela se o nás vždy
   postarala, do postele nás uložila, ráno všechny vzbudila. Šmuclerka nikdy, naopak
   to i bonzla. Jednou jsem musel dokonce podat vysvětlení Zelenkovi.
   A vida kam to dotáhla.

   Vymazat
  3. No jestli se Ti vybaví další podrobnosti, skončíš u zubaře :-))

   Vymazat
  4. zubař skončil u Dominátora a jestli měla pohádka šťastný konec to nevím :))))

   to už nemusíš zveřejňovat :)))

   Vymazat
 26. Ad: 27.7. .. jo jako že .. chtěl by si kousnout a nemůže, ale zase na druhou stranu, když si na tom hambáči nikdo nepochutná, skončí v popelnici, kde ho ohlodají ledatak ... krysy.
  ad k Vaší poznámce k této fotografii: ..... už jsou to dva roky, kdo by to byl řekl :-)
  ... a jak jste napsal, že jste ji ´vložil k druhému výročí data kdy se s Vámi rozloučil na doživotí pan Řídící DA´, tak já jsem namouduši četla, že se s Vámi rozloučil "doživotní pan Řídící DA"
  K předposlední fotografii: ..... spí už hračky, spí už celý svět :o)
  S úsměvem se těším na další Vaše projekty .......... SX :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy první čtení může i vyděsit 😂 a dlouho to doznívá...

   Vymazat
  2. Přímo horor 😂. SX

   Vymazat

Okomentovat