Přeskočit na hlavní obsah

Laikování na Orbitě


Vědci ji našli někde v Moskevských ulicích. Pouliční pes. Pouliční směs.
Vědci z ní udělali hvězdu. Vlastně takový Americký sen v Sovětském Svazu. Z ulice až do vesmíru.
Vědci předpokládali, že bude týden létat jako první savec (před Gagarinem) na orbitě.
Vědci nepředpokládali, že se vrátí. Věděli, že neznají způsob, jak ji neupálit v atmosféře při sestupu rakety.
Vědci nepředpokládali, že se v šíleném stresu přehřeje a v té trubce zhyne už za pár hodin po startu.
Vědci jen slyšeli lkaní, zoufání do sluchátek. Právě proto se po ní dnes používá pojem laikování.
Pak už neslyšeli nic.

Gagarin se pak pravidelně chodil klanět k jejímu pomníku, který má dodnes v Hvězdném městečku.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

P.B. nejmladší ...hysterie na Staroměstském náměstí ..

  Když jsem ji požádal o obrázek jako by ho namaloval Hieronymus Bosh ...slečna Gemini ho odmítla ...odmítla jen jeho  ...zdá se že surrealistické oko toho kritika bezbožné společnosti je ke včerejší hysterii na Staroměstském náměstí příliš silným soustem 

Není a nebude

Fotografie, která měla být vystavena v pátek dvacátého března na Digiaréně... a není a nebude... ...aby ji neprošla záruční doba, tak bude tady... měla se totiž jmenovat "A přece II."

Čekání na Noemovu Archu...

  Samozřejmě fotografie nemá vůbec nic společného s aktuálním děním (a jejím řízením) na významné Galerii Digiaréna !